خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

آتش سوزی برج مسکونی منطقه ازاد مهار شد

  جانشین ستاد مدیریت بحران منطقه آزاد انزلی از اطفای حریق برج مسکونی طاووس در این منطقه خبر داد.

  رضا علی علی پور ساعت یک بعد از ظهر دوشنبه در مصاحبه اختصاصی با ایرنا اظهار کرد : تیم اطفای حریق اولویت را روی تخلیه ساکنان این برج 18 طبقه قرار داد و خوشبختانه هیچکس در این حادثه آسیبی ندید.

  وی در مورد زمان و علت وقوع آتش سوزی پاسخ داد: علت هنوز مشخص نیست ولی بر اساس آثار موجود  به نظر می رسد که حریق حدود ساعت 10 صبح از آسانسور ظلع جنوبی برج شروع شد .

  به گفته وی با توجه به فاصله حدود 500 متری برج طاووس با ایستگاه  آتش نشانی و کمک آتش نشانی رشت که دارای نردبان بلند برای اطفای حریق بوده و همچنین ایستگاههای اتش نشانی انزلی و خمام آتش خاموش شد.

  وی در خصوص این که آیا ساختمان از سیستم اطفای حریق برخوردار بوده یا نه اظهار کرد : بر اساس بررسی های اولیه دارای این سیستم بوده اما با توجه به این که نمای ساختمان از جنس پلاستیک بوده و دود غلیظ راهروها را فرا گرفته بود امکان استفاده از سیستم برای نگهبانها فراهم نشده است .

  علی پور خاطرنشان کرد : اکنون آتش نشانها با استفاده از سیستم دارند خاموش می کنند

  جانشین ستاد مدیریت بحران منطقه آزاد انزلی با ابراز خشنودی از عدم اسیب به ساکنان افزود : خوشبختانه ساختمان بیمه است و خسارات مالی نیز پرداخت خواهد شد.

  ساکنان وحشت زده از عدم وجود استانداردهای لازم در این ساختمان ابراز گله مندی کرده و خواستار پاسخگویی پیمانکار سازنده این برج هستند.

  آنها همچنین خواستار تجهیز ایستگاه آتش نشانی منطقه آزاد انزلی به امکانات اطفای حریق بناهای مرتفع نظیر نردبانهای هیدرولیک شدند.

  ناظران همچنین از عدم رعایت اصول ایمنی ساخت و ساز و استفاده از مواد خطرناک چون یونولیت و کمپوزیت برای برجی که هر واحد آن با بهای گزافی به فروش می رسد ابراز شگفتی کردند.

  شایعات حاکی از آن است که حقوق کارگران سازنده برج پرداخت نشده و ممکن است حریق عمدی باشد .


  این مطلب تا کنون 17 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : حریق ,اطفای ,بوده ,منطقه ,سیستم ,ساختمان ,اطفای حریق ,آزاد انزلی ,منطقه آزاد ,بحران منطقه ,ستاد مدیریت ,مدیریت بحران منطقه ,ستاد مدیریت بحران ,
  آتش سوزی برج مسکونی منطقه ازاد مهار شد

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر